Cloud pro monitorování bateriového úložiště

Wernherd
<Reference />
Wernherd cloud - baterie overview

Náš cíl hry

<Zadání />

Společnost Wernherd Technology nás oslovila s požadavkem na vytvoření komplexního cloudového řešení pro správu bateriových systémů včetně uživatelského přístupů do systému na různých úrovních (zákazník, operator, administrátor).

Naším úkolem bylo vyvinout webovou aplikaci, kde si zákazníci a operátoři našeho klienta budou moct snadno zobrazit data o úrovni nabití jejich baterie, zda se právě baterie nabíjí nebo vybíjí, teploty a stav nabití jednotlivých článků.

Uživatel typu zákazník má povolený přístup jen k datům o své baterii, operator vidí data ze všech baterii a současně může baterie přidávat a odebírat. Administrátor má na starosti správu uživatelských účtů.

wernherd tablet charts
wernherd charts
wernherd battery home

Co jsme museli vyřešit

<Výzvy a řešení />
challenge check

Realtime data

Cloudový systém, který jsme vyvinuli pro Wernherd Technology, je napojený na MQTT message broker. Díky tomu jsou data z baterie, která zobrazujeme uživateli aktuální bez časové prodlevy.

challenge check

Modulární řešení

Celý systém je navrhnutý tak, aby byl v budoucnu snadno rozšiřitelný o nový chytrý hardware, který náš klient vyvine. Toho jsme dosáhli díky mikroservisové architektuře, kterou jsme využili při programování serverové části.

challenge check

Zpracování a ukládání dat

Serverová část aplikace je zodpovědná za ukládání a filtrování dat přicházejících z jednotlivých baterií. Bylo nezbytné navrhnout efektivní způsob ukládání a načítání velkého množství dat tak, aby se grafy a další vizualizace načítaly rychle a bez prodlev. Optimalizovali jsme jednotlivé databázové dotazy pro co nejrychlejší běh.

HighLights projektu

<Důležité funkce />
realtime data
RealTime Data
user icon
Uživatelské účty
Storage
Úložiště dat
Wernherd cloud - baterie overview

Naše řešení v praxy

<Závěr />

Navrhli jsme a vytvořili jsme zcela novou cloudovou aplikaci na monitoring bateriových systémů. Přístup k této aplikaci je přes plně responsivní webovou stránku. Klientovi jsme navrhli optimální řešení komunikace mezi bateriemi a vznikající cloudovou aplikací. Toto řešení jsme následně realizovali.

Našemu klientovi jsme přidali navíc funkci, které ukládá konfiguraci baterie do samostatné databáze a to včetně historických změn.

Pro klienta připravujeme další fázi projektu, kde systém rozšíříme o další smart hardware z oblasti elektroinstalace.

Doba dodání

3 měsíce

Počet lidí

3 členové týmu

Máte v hlavě nápad na další projekt?

Udělejte první krok k realicazi Vašeho nápadu. Rezervujte si konzultaci, kde si o něm nezávazně promluvíme.

Konzultace zdarma